Kış bahçesi, çeşitli mekanları camlamak için kullanılan yarı saydam bir bina yapısıdır: seralar, verandalar, tenis kortları, yüzme havuzları. Kış bahçesinin altında hafif ve uçaksavar fenerleri, çeşitli kubbeler ve piramitler anlamına gelebilir.

Herhangi bir kış bahçesinin tasarımında aşağıdaki ana unsurlar ayırt edilebilir:
dikey camlar (duvarlar);
eğimli cam (çatı);
açma elemanları (pencereler, kapılar, traversler).

Bu elemanların her birinin üretimi için özel alüminyum profil sistemleri (cephe, pencere, kapı) vardır. İklimimizin koşullarında, “sıcak” (termal ek ile) profil sistemleri en yaygın hale geldi. Dikey duvarların ısı yalıtımlı camları genellikle çift camlı pencerelerle yapılır ve şeffaf çatılar için çift camlı pencereler yaparken güvenli cam – temperli veya “tripleks” kullanırız.

Kış bahçesinin tasarımında özel bir yer, olası rüzgar ve kar yüklerini, yapının kendi ağırlığını dikkate alan statik hesaplama ile işgal edilir. Sonuçlarına göre, yapının gerekli mukavemetini ve stabilitesini sağlamak için yapısal elemanlar seçilir.

Kış bahçeleri ve giriş gruplarının imalatında kullanılan alüminyum profiller , taşıyıcı yapı elemanı olarak kullanılmasına imkan verecek kadar yüksek özelliklere sahiptir. Kış bahçesinin genel boyutlarının büyük olduğu ters yüklerin bir kombinasyonu durumunda, en uygun çözüm, bir alüminyum profilin yük taşıyan bir metal çerçeveyle (eğimli kirişler, raflar, kolonlar, kafes kirişler) birleştirilmesidir.

Genişletilen kış bahçesi
Günümüzde en yaygın kış bahçesi türü, bir kapı ile yaşam alanlarına bağlanan evin cam uzantısıdır.

Ekli kış bahçelerinin üç boyutlu şekli, esas olarak müşterinin ve mimarın zevkine bağlıdır. Şirketimiz tarafından sunulan profil sistemleri, fantezilerin gerçekleştirilmesi için pratik olarak sınırsız olanaklar sunar: kış bahçesi basit bir dörtgen şeklinden çokgen veya hatta yuvarlak olabilir.

Entegre kış bahçesi
Kış bahçesi, evin estetik ve fonksiyonel çekirdeği haline gelen bina ile bütünleşik şeffaf bir yapı şeklinde yapılabilir. Böyle bir “bahçenin” mimari formu, yalnızca müşterinin finansal yetenekleri ile belirlenir.

Bir evdeki kış bahçesi iki görevi çözebilir.

İlk ve şüphesiz baskın görev, yaşam alanlarının genişletilmesidir. Çoğu zaman, kış bahçesi oturma odasının veya yemek odasının bir uzantısı olarak hizmet eder. Ancak kış bahçesi, ofis veya şömine gibi diğer odalar için de kullanılabilir.

İkinci görev, ısı ve enerji tasarrufu yapmaktır. Ancak, doğal olarak, çözümü için sadece ısıtılmamış kış bahçeleri uygundur. Bu durumda, evle ilgili bir tampondur, örneğin, bir kış bahçesi olarak tasarlanmış ısıtılmamış bir giriş holü veya teras.

Kış bahçelerinin geniş bir cam alanı şeklindeki tasarım özellikleri, şeffaf yapı elemanlarına olan talepleri artırdı. Dolgu tipi rüzgar yükleri, gürültü etkileri ve iklim koşulları dikkate alınarak seçilir. İhtiyaca bağlı olarak, düşük emisyonlu veya darbeye dayanıklı camlı basit tek odacıklı ve çift odacıklı çift camlı pencereler monte edilebilir.

Projeler

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Kış Bahçesi Tanıtım Videosu

Kış Bahçesi Referanslarımız

Kış Bahçesi Müşteri Yorumu

Elitplus pergole tente firmasına çok teşekkür ederim. Yapmış oldukları kaliteli iş ve hizmetlerinden dolayı firma yetkilisi ve çalışanlarına teşekkür eder çalışma hayatlarında başarılar dilerim…
Kağan BOZKURT
xXx Cafe

İletişim

Adana / Türkiye
0541 579 80 24

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed