Tente üretimi yapmakta olan firmamız farklı alanlarda işlevsel bir kullanım olanağı sunmanın yanı sıra aynı zamanda kaliteli malzemeler ile çalıştığımız için uzun süreli olarak kullanımı mümkün olmaktadır. 

Tente kullanımı genel olarak güneşlik ya da yağmurluk amaçlarına uygun olmakla birlikte aynı zamanda branda sistemi olarak da tercih edilebilmektedir. Açık alanların farklı iklim koşullarına uygun hale getirilmesini sağlamakla birlikte aynı zamanda açık alan keyfini yaşamanızı da kolaylaştırmaktadır. 

Tente modellerimiz hangi alanlarda kullanılacağına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle tercih edilme süreçlerinde açılır kapanır tenteler ya da kasetli tente modelleri tercih edilebilmektedir. Tente imalatı yapmakta olan firmamızda tüm bu farklı özelliklere sahip ürünlere ulaşmak mümkün olduğu gibi aynı zamanda ürünler üzerinde özelleştirme de yapılabilmektedir. 

Tente modellerinin amaca uygun olarak tasarlanmasının yanı sıra aynı zamanda kişisel beğenilerinize göre de tasarlanabilmektedir. Motor özellikleri ya da tente aydınlatma sistemi sayesinde açık alanlarınızı kendi özel tasarımlarınıza dönüştürmeniz de bu sayede kolaylıkla mümkün olmaktadır. 

Mafsallı Tente

Kafe, pastane ve lokantaların kapılarının önüne koydukları masalarda oturacak kişileri güneşten ve yağmurdan koruma amaçlı olarak tasarlanmış şık görünümlü tente çeşitleri arasında yer almaktadır. Dış görünümüne önem veren marketler tarafından da bu tenteler daha çok kullanılmaya başlanmıştır.

Çift Açılır Tente

Büyük işletmeler tarafından açık alanlarında ki etkinliklerin güneşin ve yağmurun etkisinden korunması amacı ile tasarlanmıştır. Tentenin koruyacağı alanın dört bir tarafına ayaklar dikilir ve tente bunların üzerine iki parça olarak gerilir. Tam ortadan açılacak şekilde tasarlanmıştır ve gerektiğinde sadece bir tarafı açılabilmektedir. Otellerin, havuz başlarında bahçe restoranlarında, kır düğünlerinin yapıldığı işletmelerde ve kafelerde kullanıldığı görülmektedir.

Körüklü Tente

Bu tente çeşidi ilk olarak tasarlanan ve artık modası geçtiği düşünülen bir tente çeşidi olmaktadır. Buna rağmen uygun fiyatlı olması ile hala marketler ve dükkanının önüne gölgelik oluşturmak isteyen küçük esnaf tarafından kullanılmaktadır. Nostaljik bir görüntü oluşturmak isteyen işletme sahiplerinin de tercihi olmakta istenen her renkte de üretilmektedir. Bir kolun çevrilmesi ile ihtiyaç duyulduğunda açılmakta yine aynı kolun çevrilmesi ile de gece olduğunda kapatılmaktadır.

Kasetli Tente

Kasetli tente tasarımları yağmur, rüzgar, don ve kardan en yüksek düzeyde koruma sunar. Elektrikli tente, konfor için tercih edilen bir seçimdir. Şık kaset tasarımı evinize uyum sağlar. Uzaktan kumanda ile yerinizden kalkmadan tentenizi kontrol edebilirsiniz. Güneş ve / veya rüzgâr sensörleri ekleyerek tentenizin siz olmasanız dahi gölgelendirme yapmasını veya sisteminizi korumasını sağlamak elinizde.

Sabit & Dekoratif Tente

Dekoratif Tente sistemleri, camların veya cephelerin ölçü ve şekillerine göre özel olarak imal edilir. Özellikle ev girişlerinin saçak kısımlarının kapatılmasında çokça rastlanan bir modeldir. Görüntüsü bulunduğu yere artı bir güzellik katmaktadır.

Wintend Tente

Wintent pencere tentesi, uygulama alanı geniştir. Wintent pencerelerde yada mağaza vitrinleri ve balkonlarda da tercih edilmektedir. Sistem motorlu ve manuel olarak kullanılabiliyor. Pencere tentesi güneş kırıcılığın da haricinde mekanınıza estetik bir görüntü katıyor. Alüminyum bölümler istenilen RAL rengine boyanabilir ve kumaş seçenekleriyle üretilebilmektedir.

Tente Modelleri 

Tente modelleri içerisinde en çok kullanılmakta olan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Mafsallı Tente: Genel olarak işletmelerin dış alanlarında kullanılmakta olan ürünlerdir. Aynı zamanda balkonlar için de farklı boyutlarda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 
  • Kasetli Tente: Farklı hava koşullarına uygun olma özelliği ile bilinmektedir. Sert rüzgarlarda ya da yağışlarda bile oldukça dayanıklı olması sayesinde kullanılabilmektedir.
  • Çift Açılır Tente: Kafe ve restoranların açık alanlarında tercih edilmekte olup iki tarafının da açılıp kapanma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede daha geniş alanlarda da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 

Tente modelleri içerisinden seçim yapılırken öncelikli olarak ihtiyacın doğru bir biçimde belirlenmesi gerkepektedir. Alanın genişliği ya da ne kadar sık kullanıldığına bağlı olarak tente seçimleri yapılabilmektedir. 

Tente modellerimizin özellikleri açık alanlar için özel olarak üretildiği için ihtiyaç tespitinin yapılmasından sonra farklı nitelikler de eklenerek bu tenteler daha özel hale getirilebilmektedir. Bunun için kendi tasarımınıza en uygun ürünler ile açık alanlarınızı çok şık bir hale dönüştürebilirsiniz. 

Açık alanların büyüklüğünün tente modellerinin seçimi üzerinde etkili olmasının diğer özelliği de mevcut konumun iklim şartları olarak bilinmektedir. Çok şiddetli rüzgarların ya da yağışların olduğu alanlarda daha sağlam özellikleri bulunan tentelerin tercih edilmesi önerilmektedir. 

Tente Kullanım Alanları 

Tente kullanım alanları açık alanlar olarak bilinse de balkonlar için de tercih edilebilmesi mümkün olmaktadır. Yarım açık bir alan olan balkonların özellikle bahçe katında yer alması durumunda kamelyalar için uygun olan tenteler kullanılabilmektedir. 

Tente kullanımları yalnızca evlerde değil iş yerlerinde de tercih edilebilmektedir. Özellikle restoran ve kafelerin açık alan olarak bilinen bölümlerinin her hava şartında uygun olarak kullanılabilmesi için tente, bir ihtiyaç olarak bilinmektedir. 

Evlerde balkon yerine bahçe kullanımı olan alanlar da bulunmaktadır. Bu alanlarda kamelya tarzı alanlar oluşturulduktan sonra bu alanlarda uygun tente modelleri kullanılarak kış aylarında bile oldukça işlevsel bir alan haline dönüştürülebilmektedir. Bunun yanı sıra balkon ve bahçelerde kullanılan tente ışıkları ile birlikte açık bir kış bahçesi oluşturmak da mümkün olmaktadır. 

Dayanıklı Tente Sistemlerinin Özellikleri 

Dayanıklı olarak bilinen tente sistemlerinin en önemli özellikleri kullanılmakta olan malzemeler olarak bilinmektedir. Açılıp kapanması için uygun olan rayların uzun süreli kullanıma uygun olabilmesi için sağlam demirlerden yapılması gerkepektedir. Bu nedenle firmamız tarafından üretimi yapılan tentelerde de en kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. 

Tentelerin ana malzemeleri olarak bilinen tente çadır ürünleri ise kalın bir perde olmasının ötesinde iklim koşulları için uygun olması da önemlidir. Bu nedenle yağmur sularına ya da güneş ışınlarının tahribatlarına karşı dayanıklı olan çadır ya da brandalardan yapılmış olmaları önemlidir. 

Tente modellerimiz içerisinden seçim yapılırken tercih edilen tüm modellerde aynı kaliteye ulaşmak mümkündür. Fakat ürünlerin kalitesinin yanı sıra uygun kullanım alanları için doğru tercihlerin yapılması da ürünlerin daha uzun süreli olarak kullanılmasını sağlamaktadır. 

Mafsallı olarak bilinen tente modelleri içerisinde öncelikli olarak güneş ışınlarına karşı dayanıklı kumaşlar kullanılmaktadır. Bu kumaşların aynı zamanda su geçirmez malzemelerden oluşması da yağışları havalarda da konforlu bir alanın oluşturulmasını sağlamaktadır. 

Açılır Kapanır Tente Özellikleri 

Açılır kapanır tente özellikleri, gece ve gündüz açık olan işletmeler için en çok tercih edilen ürünler olarak bilinmektedir. Yaz aylarının yorucu güneş ışığına gölgelik olarak tercih edilebilirken aynı zamanda geceleri de havanın ferahlığının tam alınabilmesi açısından kapanma özelliği kullanılabilmektedir. 

Açılır kapanır tenteler yalnızca işletmelerde değil balkon ya da bahçelerde de kullanılabilmektedir. Bu sayede dört mevsim kullanım için tercih edilebilir olmakta ve bununla birlikte sürekli kapalı duran tente modellerine karşın da oldukça iyi bir alternatif olarak tercih edilebilmektedir. 

Sabit tente modellerinin de kullanıma uygun olduğu alanlar bulunmakta olup geniş alanlar için çok fazla tercih edilmemektedir. Bu nedenle tente tercihi yapılırken alanın genişliği de en önemli seçim kriterleri arasında gösterilmektedir. 

Tente Çeşitlerinde Fiyatların Belirlenmesi 

Tente çeşitleri içerisinde fiyat belirleme yapılırken ürünlerin kalitesinden başlanarak genişliklerine kadar pek çok özellik dikkate alınmaktadır. Bu sayede tercih edilecek ürünlerin ergonomik olması da firmamızın çalışma prensipleri arasında yer almaktadır. 

Tente fiyatları üzerinde belirleyici olan bir diğer faktör ise imalat sürecinde kullanılmakta olan malzemeler olarak bilinmektedir. Tente çubuğu ya da tente perdesi seçimlerinde kullanılacak malzemelerin kaliteleri baz alınarak fiyatlarda da değişiklik söz konusu olmaktadır. 

Tente imalatı yapmakta olan firmamız da bu minvalde ürün seçimi yaparken en kaliteli ürünlerin kullanılmasını sağlarken aynı zamanda bu ürünlerin ekonomik bir biçimde imalat sürecinden geçmesini sağlayarak siz değerli müşterilerimize ulaştırılmaktadır. 

Tente fiyatları arasında sabit olan ya da açılır kapanır olan tente modellerinde de farklılıklar söz konusu olmaktadır. Açılır kapanır tente özellikleri sabit tentelere göre ekstra özellik olduğu için buna uygun bir fiyat performansı oluşturulmakta olup isteğe bağlı olarak yeni özelliklerin de eklenmesi mümkün olmaktadır. 

Tente İmalatında Kullanılan Malzemeler 

Tente imalat sürecinde kullanılmakta olan malzemelerin ürün özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. Fakat tüm tentelerde ortak özellik olarak bilinen çadırların türü bakımından farklılaşması söz konusu olmaktadır. 

Tente çadırı aynı zamanda iklim koşullarına göre farklılaşmaktadır. Çok fazla yağışların olduğu bölgelerde tercih edilmekte olan tente çadırı ise güneş koruyucu olarak tercih edilmekte olan tente çadırları birbirinden farklı özelliklere sahiptir. 

Tente demiri ya da tente ayağı da bu ürünlerin ana malzemeleri arasında yer almaktadır. Ayaklarının ayarlanabilir olması farklı alanlarda kullanıma uygun bir özellik oluşturmasının yanı sıra tente demirleri ise genellikle ürünlerin açılır kapanır olmasını belirleyen faktörler olarak bilinmektedir. 

Tente imalatı yapmakta olan firmamız bünyesinde tüm bu malzemeler en kaliteli içerikler ile hazırlanmış olmakla birlikte aynı zamanda bu ürünlerin ne şekilde kullanılacağı da ürün modellerimize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Tente seçimi yapmak isteyen müşterilerimiz için öncelikli olarak hangi alanlarda kullanılacağının belirlenmesi ve bu alanlara uygun olan modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Bu nedenle ürün özelliklerimiz incelendikten sonra seçim yapılması doğru ürünün tercih edilmesi açısından önemli olmaktadır.

Projeler

Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Tente Tanıtım Videosu

Tente Referanslarımız

Tente Müşteri Yorumu

Adana da işini ehli ile yapan ustalardan biridir çekinmeden işinizi yapabilirsiniz ben çok memnun kaldım Allah işini gücünü tas getirsin ustam
Büşra YILMAZ
Cümbüş Cafe

İletişim

Adana / Türkiye
0532 686 22 31

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Menü