Rolling Roof sistemleri bir diğer adıyla katlanabilir teras olarak bilinmektedir. Geniş açık alanların isteğe bağlı olarak kapatılabilmesini sağladığı için farklı iklim koşullarında da kullanılabilir bir alan haline getirilmesini sağlamaktadır. 

Rolling Roof tavan sistemi sayesinde hem evlerde hem de iş yerlerinin teraslarında açık alanlar istenildiği gibi değerlendirilebilirken aynı zamanda yağışlı havalarda da bu alanların değerlendirilmesini sağladığı için odlukça interaktif bir sistem olarak tercih edilmektedir. 

Evlerinde geniş teraslara sahip olanlar için bu sistemlerin kapalı tutulması durumunda bir çatı görünümü elde edilirken açılması durumunda ise gece ya da gündüz gökyüzünün kesintisiz olarak izlenme keyfinin tadına varılabilmektedir. 

Kafelerde ya da restoranlarda özellikle yaz aylarında kullanılmakta olan terasların bu sistemler ile birlikte kış mevsimlerinde de rahatlıkla kullanılması sağlanabilmektedir. Bu şekilde tasarlanan alanların iç kısımlarında ısıtma sistemlerinin de uygulanması ile müşterilerin geniş alanlarda rahatlıkla vakit geçirmesi mümkün olmaktadır. 

Rolling Roof Sistemlerinin Özellikleri 

Rolling Roof sistemlerinin özellikleri kullanım alanlarının ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Bu özelliklerin başında ise elektronik sistemler ile otomatik olarak açılıp kapanma özelliğinin aktif hale getirilmesi bulunmaktadır. Kapalı bir çatıya alternatif olarak aynı zamanda açık alan keyfinin de korunmasını sağladığı için açılıp kapanabilir özelliği en çok tercih edilme sebepleri arasında gösterilmektedir.

Teraslarda kapanma özelliği bulunan Rolling Roof sistemleri aynı zamanda katlanma özelliğine de sahip olduğu için kapanmasından sonra tavanda geniş bir açıklık bıraktığı için rahatsız edici bir görüntü oluşturmamaktadır.

Rolling Roof tek hareket sistemi ile çalışan bir yapı olduğu için kullanım bakımından da rahat bir sistemdir. Uzaktan kumanda ya da düğme yardımı ile yavaş bir biçimde açılıp kapanması istenen zamanlarda kolaylıkla kapatılmasını sağladığı için aniden oluşan yağmurlardan korunmayı da sağlamaktadır.

Bu sistemler yalnızca yağmurlu ya da kar yağışlı havalar için değil aynı zamanda çok fazla güneş ışığının olduğu zamanlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu nedenle yaz aylarında da iyi bir gölgelik alternatifi olması nedeniyle tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Sistem içerisinde motorlu otomasyon olmasının yanı sıra alternatif renk seçenekleri de bulunmaktadır. Bu sayede firmanız için tercih edeceğiniz ürünlerde marka konseptinize uygun olan tasarımları da oluşturmanız mümkün olmaktadır.

Rolling Roof Sistemlerinin Kullanım Alanları 

Rolling Roof sistemlerinin kullanım alanları evler ya da iş yerleri olarak oldukça geniş bir sahaya işaret etmektedir. Tavan olarak bir kapatma olanağı sunduğu için teras olan bölgelerde kullanıma uygundur.

Müstakil olarak tasarlanmış olan evlerde çatı kullanımı olmaması durumunda bu sistemlerin aynı zamanda bir çatı görevi de görmesi oldukça işlevsel bir kullanım olanağı sunmaktadır. Bunun yanı sıra geniş ve büyük balkonların kapatılması için bu sistemlerden yararlanılabilmektedir.

Rolling Roof tente özellikleri sayesinde balkonlarda daha küçük bir tasarım ile kullanılabildiği gibi aynı tasarımların bahçeli evlerin açık alanlarını değerlendirmek üzere de kullanılması mümkün olmaktadır.

Evlerde tercih edilmekte olan bu sistemlerin bir diğer kullanım alanları ise iş yerleri olarak bilinmektedir. Özellikle yemek sektörü içerisinde hizmet vermekte olan işletmelerin müşteri kapasitelerini arttırmak adına teras bölümlerini kullanmak için iyi bir sistem olduğu bilinmektedir.

İş yerlerinde Rolling Roof sistemlerinin kullanılması özellikle kış aylarında bakir kalmak zorunda olan teras bölümlerinde de hareket oluşturulmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sürekli kapalı kalmak zorunda olmadığı için yaz aylarındaki ferah havanın da etkili bir biçimde değerlendirilmesi sağlanmış olmaktadır.

Rolling Roof Sistemlerinde Fiyatlandırmalar 

Rolling Roof sistemlerinin fiyatlandırılması hem ürünlerde kullanılan malzemeler hem de teknolojik olanaklar üzerinden değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra sistemlerin büyüklükleri de Rolling Roof fiyatları kategorisi içerisinde belirleyici olmaktadır.

Rolling Roof tavan olarak hazırlanmakta olan bu sistemlerin açılır kapanır olmasında birbirinden farklı özellikler sunulmaktadır. Katlanma özellikleri bakımından değişkenlik göstermekte olan bu ürünlerin imalat sürecindeki işçilik, fiyatları da belirlemektedir.

Fiyatlandırmalar için net bir ücret belirlenmemekte olup ürün satın alma sürecinde hem ürünlerin özellikleri belirlenmekte hem de kullanım alanlarının ölçüleri belirlendikten sonra ortalama bir fiyat hesabı yapılmaktadır.

Bu sistemlerin uzaktan yönlendirilmeli olması da teknolojik bir içerik sunması nedeniyle fiyat performansı üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Firmamız tarafından imalatı yapılmakta olan bu sistemlerden satın almadan önce hangi alanlarda ve hangi amaçla kullanılacağının belirlenmesi ve bu doğrultuda seçim yapılması önemli olmaktadır.

Rolling Roof Çalışma Prensipleri 

Rolling Roof nedir sorusuna cevap olarak bu sistemlerin nasıl çalıştığına yönelik bir tanımlama yapılmaktadır. Katlanabilir ya da yuvarlanan tavan olarak adlandırılması aslında sistemin çalışma prensibinin de nasıl olduğunu belirlemektedir.

Temel görüntüsü düz bir tavan olan bu sistemlerin katlanma ya da yuvarlama komutunu aldıktan sonra açık bir alana dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Bu işlemler hem kumanda ile hem de daha önceden sabitlenmiş olan bir düğme ile yapılabilmektedir.

Rolling Roof sistemlerinin çalışma prensipleri aynı zamanda üretim süreçlerinde de belirlenmekte olup satın alma aşamalarında müşterilerimize aktarılmaktadır. Bu sayede montajın yapılmasının hemen ardından kolaylıkla kullanılabilmesi mümkün olmaktadır.

Firmamız üretim sürecinde yer alan yetkin personeller tarafında kaliteli bir biçimde hazırlanmakta olan bu sistemlerin aynı zamanda uzun ömürlü olarak kullanılması da mümkün olacağı için herkes tarafından gönü rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Rolling Roof Sistemlerinin Kullanım Avantajları 

Rolling Roof sistemlerinin kullanımları ile sunulmakta olan avantajlar öncelikli olarak açık alanların en etkili biçimde kullanılmasını sağlamak, olarak bilinmektedir. Yağışlı ya da çok güneşli günlerde bile bu sistem sayesinde teras olarak bilinen alanlar kullanılabilmektedir.

Bu sistemlerin avantajlı bulunduğu bir diğer özelliği ise sabit bir çatı olarak kalmamasıdır. Teras olarak bilinen alanlarda sabit çatı kullanımları da mümkün olmakla beraber bu çatıların güzel havalarda dezavantajlı bir durum oluşturması nedeniyle Rolling Roof sistemleri daha avantajlı ürünler olarak bilinmektedir.

Sistem olarak motorlu bir otomasyona sahip olması nedeniyle de tek tuş ile yönlendirmesi yapılabilmekte ve bu sayede gün içerisinde istenen saat dilimlerinde açıp kapama özelliklerinin kullanılması sağlanmaktadır.

Rolling Roof sistemleri aynı zamanda geniş balkonların da her mevsim kullanılabilir olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle yalnızca teraslarda değil uygun görülen geniş balkonlarda da çok sık tercih edilen tavan sistemleri olarak bilinmektedir.

Bu sistemin iş yerleri için sunmuş olduğu avantaj ise müşteri potansiyellerini her mevsim dinamik tutmak olarak bilinmektedir. Kış aylarında kapatılmak zorunda olan terasların Rolling Roof sistemleri sayesinde sürekli açık kalması sağlanmış olmaktadır.

Rolling Roof Sistemlerinde Aydınlatma Özellikleri

Rolling Roof sistemlerinde tavan kapatma özelliklerine ek olarak isteğe bağlı bir biçimde aydınlatma özellikleri de eklenebilmektedir. Bu sayede kapalı olan tavanların gece ışıklarının yanı sıra şık aydınlatmalar ile hoş bir atmosfere dönüştürülmesi sağlanmış olmaktadır.

Bu sistemler içerisinde aydınlatmanın nasıl yapılacağı doğrudan müşterilerimizin tercihlerine bağlı olarak belirlenmekte olan konular arasında yer almaktadır. Rolling Roof tavanlarının imalatında bu seçimlere bağlı olarak üretim yapılmakta olup daha özgün tasarımların da ortaya çıkması sağlanmış olmaktadır. Bu nedenle satın alma süreçleri öncesinde tercihlerin ilgili birimlere iletilmesi önerilmektedir.

Projeler

Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Rolling Roof Tanıtım Videosu

Rolling Roof Referanslarımız

Rolling Roof Müşteri Yorumu

Elitplus pergole tente firmasına çok teşekkür ederim. Yapmış oldukları kaliteli iş ve hizmetlerinden dolayı firma yetkilisi ve çalışanlarına teşekkür eder çalışma hayatlarında başarılar dilerim…
Kağan BOZKURT
xXx Cafe

İletişim

Adana / Türkiye
0532 686 22 31

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Menü