Pergole olarak bilinmekte olan ürünlerimiz tente sistemleri içerisinde yer almaktadır. Bu ürünler tentelerden farklı olarak ahşap ya da demir malzemelerden kullanılarak açık alanların kapatılması sağlanmakta olup herhangi bir çadır kullanımı bulunmamaktadır. 

Pergole nedir sorusuna cevap olarak dış alan kapatma ürünleri olarak cevap verilebilmektedir. Bu nedenle işletmelerin dış alanlarında kullanımı mümkün olduğu gibi aynı zamanda balkonların ya da bahçelerin de kapatılmasını sağlayan ürünler olarak bilinmektedir. 

Firmamız tarafından üretimi yapılmakta olan Pergole sistemleri oldukça kaliteli malzemelerden üretilmekte olup aynı zamanda 5 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. Bu sayede açık alanınızın kapatılmasından sonra uzun ömürlü olarak kullanım olanağınız da bulunmaktadır. 

Pergole sistemlerinin tente sistemlerinden farkı çok daha zor hava şartları için iyi bir alternatif olarak bilinmesidir. Ana malzemesi demir ya da ahşap olması nedeniyle çadırda oluşan hafiflik oluşmamakta, karlı kış günlerinde bile dış alanlarınız kullanışlı hale gelmektedir.

Pergole Sistemlerinin Kullanım Alanları 

Pergole sistemlerinin kullanım alanları tercih bağlı olarak belirlenmekte olup tüm açık alanlar olarak belirtilebilmektedir. İster ev ister iş yeri olarak kullanılmakta olan tüm alanlar için Pergole sistemi yapılabilmekte ve bu alanlar dört mevsime uygun hale getirilebilmektedir. 

Ahşap Pergole modelleri daha çok klasik tasarımlar için tercih edilmekte olan ürünler olurken demir ya da alternatif ürünlerden oluşturulan sistemlerin ise modern tasarımlar için uygun kapatma sistemleri olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sizler de kendi alanlarınızı ne şekilde düzenlemek istediğinize karar verdikten sonra bu ürünler içerisinden seçim yapabilirsiniz. 

Pergole tente sistemlerimiz içerisinde birden fazla tasarım bulunurken bu tasarımlar başta alanların genişliklerine göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra iş yeri ve ev ortamları için hazır olarak tasarlanmış ürünlerimiz de bulunmaktadır. 

İş yerlerinde kullanılmakta olan Pergole modelleri genellikle kafeler ya da restoranlar için tercih edilmektedir. Özellikle kapalı alanda sigara kullanımının yasak olması nedeniyle bu sistemler sayesinde oluşturulan alanlarda kafelerin açılır kapanır bir sistem oluşturarak sigara içilebilir alanlar da oluşturmaları mümkün olmaktadır. 

Kafe ve restoranların marka özelliklerine bağlı olarak seçmiş oldukları Pergole sistemleri farklılık göstermektedir. Kütük bir ev tarzında tasarlanan alanlarda daha çok ahşap ürünler kullanılırken modern kafelerde ise demir Pergole modelleri tercih edilmektedir. 

Bu alanların dışında bahçeli evlerde de Pergole sistemlerinin çok fazla tercih edilmesi söz konusu olmaktadır. Özellikle kış bahçesi gibi alanlar oluşturmak isteyenlerin Pergole sistemleri ile yaptıkları alanların içerisinde ışıklandırma da oluşturmaları sayesinde oldukça şık ortamların tasarlanması mümkün olmaktadır. 

Pergole Modelleri 

Pergole modelleri içerisinde yer alan seçenekler ilk olarak kullanılmakta olan malzemelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ahşap ve demir başta olmak üzere müşterilerimizin tercihlerine bağlı olarak farklı Pergole çeşitleri üzerinden üretim yapılması firmamız bünyesinde sağlanabilmektedir. 

Pergole çeşitleri içerisinde aynı zamanda aydınlatma özelliği bulunan ürünler de bulunmaktadır. Özellikle akşam hizmet vermekte olan iş yerleri için iyi bir alternatif olan aydınlatmalı Pergole sistemleri rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Pergole sistemleri içerisinde yer alan aydınlatma modelleri içerisinde de değişiklikler söz konusu olmaktadır. Işıklandırmanın sıklığı ya da kullanılmakta olan lamba tercihlerine bağlı olarak özelleştirilmiş bir tasarımın oluşturulması mümkün olmaktadır. 

Pergole modellerinin imalat sürecinde de pek çok farklılıklar söz konusu olmaktadır. Yalnızca kapatma alanları değil aynı zamanda ürünlerin ayakları ya da demir özellikleri gibi pek çok faktör bulunmakla birlikte ihtiyaca hitap edecek şekilde çeşitli tasarımlar usta eller tarafından oluşturulabilmektedir. 

Açık alanlarınızın uzun ömürlü yöntemlerle kapatılmasını istiyorsanız, Pergole modelleri içerisinden sizler için en uygun olan ürünleri tercih edebilir ya da tercih etmiş olduğunuz ürünler üzerinde istediğiniz değişiklikleri talep edebilirsiniz. 

Pergole Sistemlerinde Fiyatların Belirlenmesi 

Pergole sistemlerinde fiyat belirleme süreçleri öncelikli olarak kullanılmakta olan malzeme özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle öncelikli olarak imalat süreçleri dikkate alınmakta ve bunun akabinde tasarım özellikleri de göz önünde bulundurularak sistemler için net fiyat belirlemesi yapılmaktadır. 

Pergole tente fiyatları içerisinde bir belirleme yapılırken aynı zamanda bu ürünlerin ne kadar uzun ömürlü olduklarının da göz önünde bulundurulması gerkepektedir. Çam ağacından üretilmiş olan ürünler fiyat bakımından yüksek tutarlar içermesinin yanı sıra uzun ömürlü kullanım olanağı sunduğu için en çok tercih edilen malzemeler olarak bilinmektedir. 

Pergole sistemleri içerisinde malzemelerin yanı sıra ışıklandırma gibi ekstra özelliklerin de fiyat tutarları üzerinde belirleyici olduğu bilinmektedir. Her aydınlatma türü birbirinden farklı olarak kullanıldığı için fiyatlandırmalarında da değişiklikler söz konusu olmaktadır. 

Pergole Sistemlerinin İmalat Süreçleri 

Pergole sistemlerinin imalat süreçlerinde kullanılmakta olan malzemelere bağlı olarak değişkenlikler söz konusu olabilmektedir. Ağaç malzemelerin işlenmesi ile demir malzemelerin işlenmesi farklı süreçler olduğu için imalatın öncesinde malzeme kullanımına karar verilerek sürece başlanmaktadır. 

İmalat sürecinde belirleyici olarak aydınlatma sistemleri de bulunmaktadır. Aydınlatma sistemi aktif olan bir Pergole sisteminin imalat sürecinde açılır kapanır alanlar da buna göre belirlenmekte olup bunun yanı sıra aydınlatmanın hangi sıklıkta olacağı da ürünlerin tasarımı noktasında önemli olmaktadır. 

Ürünlerin imalatı ve tasarımı birbirini tamamlamakta olan süreçlerdir. Firmamız bünyesinde öncelikli olarak tasarımlar belirlenmekte olup sonrasında bu tasarıma uygun olarak imalatın nasıl yapılacağı da değişkenlik göstermektedir. 

Pergole sistemlerinin imalat süreci öncesinde ağaç malzemelerin kullanılması durumunda çok fazla işlem yapılmamakta olup ağaçların doğal yapısının bozulmadan tasarımın oluşturulması amaçlanırken demir malzeme ile yapılmakta olan imalatlarda ise öncelikli olarak ürünlerin montaj işlemlerinin tasarımlarının tamamlanması gerkepektedir. 

Dört Mevsim İçin Uygun Pergole Sistemleri 

Pergole sistemlerinin tercih edilme nedenlerinin başında farklı mevsimlerde de aynı konforun sağlanıyor olması olarak bilinmektedir. Yazlık Pergole modelleri özellikleri ve kışlık Pergole modellerinin özellikleri birbirinden farklı olurken aynı zamanda her mevsime uygun olan tasarımların tercih edilmesi de mümkün olmaktadır. 

Ürünlerin mevsime uygun olarak tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise kullanım alanı özellikleri olarak bilinmektedir. Teras Pergole modelleri rüzgar etkenlerine daha dayanıklı malzemelerden yapılmasının yanı sıra açık alanı olan kafe ve restoranlar için de bu özelliklerin dikkate alınması önemli olmaktadır. 

Ürün seçimi yapmadan önce hangi alanlarda ve hangi konsepte uygun olarak tercih yapılacağının belirlenmesi aynı zamanda üründen alınacak verimi de önemli düzeyde etkileyecektir. Uzun ömürlü bir kullanım için dört mevsime uygun olan tasarımlar önerilmektedir. Sizler de kendi alanlarınız için en uygun olan Pergole sistemini firmamız üzerinden tercih edebilirsiniz. 

Projeler

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Pergole Tanıtım Videosu

Pergole Referanslarımız

Pergole Müşteri Yorumu

Otomatik tente sistemlerinde uygun fiyat veriyorlar pergola tente sistemi yaptırdım oldukça memnunum sizlere tavsiye ederim.
isa ÜNSAL
Axi Restaurant

İletişim

Adana / Türkiye
0541 579 80 24

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field