Çatı çadırları yeni trend. Sadece havalı görünmekle kalmıyorlar, kamp tatilleri için özgürlük ve rahatlık vaat ediyorlar. Genellikle yer çadırlarından daha pahalı olsalar da, karavanlardan çok daha ucuzdurlar. Bu çadırlar kimler için uygundur ve hangi araba sınıfına monte edilebilir? Çatı çadırları ile ilgili en önemli soruları netleştiriyoruz.

Bir çatı çadırı, karavanlara bir alternatiftir . Adından da anlaşılacağı gibi, çatı çadırı sadece araba çatısına kurulan bir çadırdır. Bu amaçla, tavan rafları genellikle, daha sonra üzerine çadırın takılabileceği araba tavanına monte edilir.

Çadıra giriş merdiven ile sağlanmaktadır. Bu genellikle satın alma işlemine dahildir ve modele bağlı olarak geceleri katlanabilir.

Sürüş sırasında çatı çadırı katlanır ve az yer kaplar. Çoğu model daha sonra yaklaşık 40 santimetre yüksekliğe sahiptir. Bu küçük artış ve ek ağırlık, yakıt tüketiminde bir artışa neden olur, yaklaşık bir litre daha fazla beklenebilir.

Çatı çadırı pazarında çok sayıda tedarikçi var. Thule gibi tanınmış çadır markaları, Sheepie gibi saf çatı çadırı şirketleriyle rekabet ediyor.

Temel farklılıklar çadırların yapımındadır. Katlanır çatı çadırları, sert kabuklu çadırlar ve melezler vardır.

Katlanır çatılı çadırlar görsel olarak geleneksel çadırlara en çok benzeyenlerdir. Su geçirmez selülozdan yapılırlar ve sürüş sırasında koruyucu bir branda ile kaplanırlar. Kurulum sırasında koruyucu branda kaldırılır, ardından çadır birkaç basit adımda kurulabilir. Ya hava basıncı yayları yapıyı yukarı çeker ya da bir katlama mekanizması montaja yardımcı olur. Daha büyük katlanır çatılı çadır modellerinde, montaj sırasında uyku alanı iki katına çıkar ve çadır, arabanın yanından veya arkasından dışarı çıkar.

Sert kabuklu çatı çadırı ise, üstte ve altta çadır kumaşının gerildiği iki sert kabuktan oluşur. Katlandığında, çadır bir çatı kutusuna benziyor. Modele bağlı olarak, montaj sırasında kabuklar bir krank ile ayrılabilir. Bu mekanizma son derece hızlı bir yapı sağlar. Bununla birlikte, iç yükseklik genellikle yönetilebilir ve modele bağlı olarak 80 ila 100 santimetre arasındadır.

Hibrit, her iki çadır tipinin avantajlarını birleştirmeye çalışır. Sert kabuklu katlanır çatı çadırıdır. Kurulum sırasında, üst sert kabuk düz yukarı hareket ettirilmez, çapraz olarak geriye doğru açılır. Plastik kabuklar bir V oluşturur ve karavanlardaki açılır çatıları andırır. Avantaj Sert kabuğa kıyasla, uzayda her şeyden önce artıdır.

Hangi çatı çadırının hangi arabaya uyduğu sorusuna gelince, birkaç değer önemlidir: arabanın yüksekliği, arabanın çatısının uzunluğu ve genişliği ve tavan yükü. Sadece arabanın çatısında alana ihtiyaç duyan çatı çadırları var, ancak bunun ötesine geçenler de var. Hangi araç tipinin hangi çatı çadırına uygun olduğunu açıklıyoruz.

Bir bakışta en önemli sorular:

Arabamın tavan yükü nedir?
Arabama tavan rafları takılabilir mi?
Arabanın çatısında ne kadar yerim var?
Arabam bir tente için yeterince yüksek mi?

Projeler

Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Araç Üstü Çadır Tanıtım Videosu

Araç Üstü Çadır Referanslarımız

Araç Üstü Çadır Müşteri Yorumu

Elitplus Tente çok disiplinli bir firma olmak şartıyla yaptıkları her işin arkasında durmayı bilen bir firmadır onlara çok teşekkür ederim . Gerçekten kurumsal bir firma yani kısacası Elitplus marka haline gelmiştir. Başarılarının devamını diliyorum.
Simge
İstanbul Hk Cafe.

İletişim

Adana / Türkiye
0532 686 22 31

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü