Çatı çadırı, uygun taşıyıcı sistemler kullanılarak kabin çatısına monte edilir. Temelde bir araba, bir SUV, bir VAN veya bir pikap olup olmadığı önemli değildir. Adından da anlaşılacağı gibi, çatı çadırı araba çatısına monte edilir. Bu amaçla araca uygun traversler monte edilir. Yük taşıyıcılar olarak da bilinen bu traversler araca özeldir. Hangi çapraz çubukların kullanılacağına ilişkin olarak dikkate alınması gereken birkaç temel faktör vardır. Pek çok farklı üreticiden araca özel traversler mevcuttur, bazıları özellikle çatı çadırlarını yerleştirmek için tasarlanmıştır. Ancak prensip olarak boyut ve taşıma kapasitesi açısından uygun olan herhangi bir taşıyıcı kullanılabilir.

Taşıyıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli parametreleri burada kısaca listeledik. Bu, daha sonra çatı çadırını monte ederken sorunları önler ve çatıda güvenli kamp yapmak için mantıklı bir kayda sahip olmanızı sağlar.

Portbagajlar araca özeldir ve tam olarak aracınız için seçilmeli ve takılmalıdır.

Donanımla ilgili koşullar altında, aynı araç tipinin tavan raylı veya raysız olarak teslim edilebileceğini lütfen unutmayın.

Tavan rafının yük kapasitesine dikkat edin. Bunlar her zaman dinamik çatı yükünü gösterdiğinden, destekler daha yüksek statik yüklere maruz kalabilir. Ancak, mümkünse her zaman daha yüksek yük kapasiteli portbagaj kullanılması tavsiye edilir.

Çapraz elemanların uzunluğuna dikkat edin. Montaj yapılacak çatı çadırı geniş olduğu sürece traversler uzun olmalıdır. Şüphe durumunda, biraz daha kısa olan traversler de kullanılabilir, ancak stabilite nedeniyle maksimum 10 santimetrelik bir fark kabul edilmelidir.

Hırsızlığa karşı korunmak için kilitlenebilir portbagajların kullanılması tavsiye edilir. Bir çatı çadırı ucuz değildir ve insan sürekli olarak çalıntı örnekleri duymaya başlar.

Çatı çadırının boyutuna bağlı olarak 2’den fazla travers kullanılması tavsiye edilir. Çadırın bağlı olduğu en az 2 kiriş gereklidir. Özellikle daha uzun veya insanlar için yüksek kapasiteli çadırlarda, bir veya iki traversin daha takılması tavsiye edilir. Hareket eden kütle kuvvetlerinin kuvvet dağılımına yardımcı olmak. Çadır tabanının sarkması, itilmesi veya sallanması etkili bir şekilde önlenebilir.

Projeler

Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Araç Üstü Çadır Tanıtım Videosu

Araç Üstü Çadır Referanslarımız

Araç Üstü Çadır Müşteri Yorumu

Kafemizin önüne pergola yaptırdık. kaliteli işçiliği gördükten sonra dekoratif tente yaptırdım. ve çok memnun kaldım. herkese tavsiye ederim…

Hakan GÖK
Pls Cafe

İletişim

Adana / Türkiye
0532 686 22 31

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü