Körüklü tente, hareketli aksama sahip olan mekanizması sayesinde açılıp kapanabilir özelliklidir. İlk olarak tasarlanan tente türlerinden olan körüklü tentelerin kullanımı geçmiş dönemlere kadar dayanmaktadır. Günümüzde bazı işletmeler dekoratif amaçlı olarak veya gölgelik işlevini yerine getirmesi için körüklü tentelerden yararlanmaktadır. Çevrilebilen kol sistemi sayesinde çalışan körüklü tenteler renk ve model bakımından çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Mekanları renklendiren körüklü tente modelleri sayesinde dışta kalan alanların korunmasını sağlayabilirsiniz. Her mevsim kullanıma uygun olan körüklü tentelerle mekanınızda dekoratif ve estetik görünüm elde edebilirsiniz.

Körüklü Tente Nedir? 

Körük sistemi baz alınarak dizayn edilen tenteler körüklü tente olarak bilinmektedir. Mekanizmada bulunan körük sayesinde açma ve kapama işlemi gerçekleşmektedir. Manuel kullanımı sayesinde kullanıcıya herhangi bir sıkıntı çıkarmamakta ve uzun süre boyunca fayda sağlamaktadır. Hava koşullarından dolayı meydana gelebilecek olumsuz etkileri önlemeyi amaçlayan körüklü tenteler, popüler olarak kullanılan ürün grupları arasında yer almaktadır. Körüklü tenteden yararlanan işletme sahipleri mekanlarına değer katarak onları hala görünür hale getirmektedir. Üzerine yazılan yazı, logo gibi belirleyici unsurlarla oldukça kaliteli görünüm elde etmek mümkün olmaktadır. 

Körüklü tente mekanizması kolay ve pratik biçimde kullanılabilmesi sayesinde tercih edilmektedir. Korumalı olarak planlanması gereken dükkan önlerinde sıklıkla karşılaşılan körüklü tenteler, yağmur veya kar gibi hava şartlarından gelen olumsuzluklardan etkilenmemenizi sağlamaktadır. Yüksek kaliteli ve dekoratif nitelikteli körüklü tente modelleri sayesinde dış mekanlara renk gelmektedir. Kullanılan mekanların gölgelik alanlarının artmasını sağlayan körüklü tentenin sağladığı avantajlardan oldukça uygun fiyatlarla yaralanabilirsiniz. 

Körüklü Tente Nerede Kullanılır?

Körüklü tente yapımı özellikle dükkan ve marketlerin ön kısmında gölgelik alan oluşturmak adına tercih edilmektedir. Koruma işlevinin yanı sıra nostaljik görünümü sayesinde kafe önlerinde kullanılmaktadır. Küçük esnaf tarafından sıklıkla kullanılan körüklü tenteler, işletmelere farklı bir hava vermektedir. Körüklü tentelerin kullanıldıkları alanlar şunlardır:

 • Restoran
 • Kafe
 • Market
 • Küçük İşletmeler 

Günümüzde bazı işletme sahipleri, körüklü tente kullanımını özellike tercih etmektedir. Bunun en büyük nedeni bu tente türünün ilk çıkanlardan olması dolayısıyla nostaljik bir havaya sahip olmasıdır. Bu nedenle dekoratif amaçlı olarak tercih edilen körüklü tenteler, farklı renk ve modellerde üretilebilmeleriyle geniş kullanım alanına sahip olmaktadır. 

Körüklü tente, ev ve dükkan önlerinin korumalı olmasına olanak sağlamaktadır. Kapalı mekanların ön tarafında hava almak için belirli alanlar ayrılmaktadır. Tente kullanımı, o alanların bir parçası olarak mekana kimlik kazandırmakta ve korumalı bir bölge oluşturmaktadır. Yağmur veya kar yağdığında koruma sağlayacak olan tente sistemleriyle pratik bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Körüklü Tente Çeşitleri 

Körüklü tente modelleri, diğer tentelerde kıyaslandığında yanları daha kapalı olacak biçimde dizayn edilmektedir. Bu nedenle yanlardan gelen güneş ışınlarının kesilmesi daha kolay olmaktadır. Körüklü tente çeşitleri kullanılacak mekanın beklentilerine ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Renk ve körüklü tente kumaşları kullanımında müşteri tercihleri önemsenerek hareket edilmektedir. Görsellik bakımından sıklıkla başvurulan körüklü tentelerle dikkat çekici ve sevimli mekanlar oluşturmak mümkündür. 

Kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilen körüklü tente, uzun süre boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir. Branda veya akrilik kumaş montajıyla tasarlanan tenteler, kapandığı zaman oldukça küçük yer kaplamaktadır. Güneş, yağmur ve sıcak gibi hava koşullarına karşı dayanıklılık sunan körüklü tentelerden bütçe dostu fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Uygun fiyat ve kalite garantili tente sistemlerimizden yararlanarak işletmelerinizin daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Körüklü Tente Özellikleri

Körüklü dekoratif tente özellikleri göz önünde bulundurulduğunda estetik ve kullanışlı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Körüklü tentelerin genel özellikleri şu şekilde sıralanır: 

 • Desen ve renk konusundaki esneklikleriyle işletmeler tarafından tercih edilir. 
 • Alüminyum veya demir iskelete sahip olmalarıyla dayanıklı kullanım sunar. 
 • Paslanmaz montaj malzemeleriyle kurulumu gerçekleştirilir ve uzun kullanım ömrüne sahiptir. 
 • El ile kontrol mekanizması sayesinde kullanımı kolaydır.
 • Mekanlara göre farklı genişlik ve açılım ölçüleriyle dizayn edilebilir.

Kullanım özellikleri konusunda sağladığı en büyük kolaylıklar arasında tek bir hamlede açılıp kapanabilme fonksiyonu yer almaktadır. Manuel düzeneğe sahip olmasıyla kullanım tamamen kullanıcı kontrolündedir. Piyasada popüler ürünler arasında yer alan körüklü tenteler, fonksiyonel kullanımları sayesinde tercih edilmeye devam etmektedir. 

Körüklü tentelerin kumaş özellikleri çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklı olmak durumundadır. Bunun yanı sıra görsel açıdan göze hitap ettiğinden kumaş yapılarında solma meydana gelmemesi önem taşımaktadır. Güneşten gelen ışınlara, aşırı sıcaklara ve yağmurun etkilerine karşı ideal malzeme seçimi gerçekleştirildiğinde uzun süre boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Körüklü Tente Avantajları

Körüklü tentenin sağladığı avantajlar sayesinde küçük işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Küçük işletmelerin giriş bölümünde tercih edilen körüklü tenteler, ayak üstü bekleme alanı oluşturduğu gibi gelen insanların gözüne çarpan ilk elemandır. Kullanımı ve özellikleri bakımından körüklü tente avantajları şu şekildedir:

 • Kolay açılır kapanır mekanizmasıyla rahat kullanıma sahiptir. 
 • Tek hamlede açma kapama fonksiyonu bulunur. 
 • Diğer tente sistemlerine göre daha uygun fiyatlıdır.
 • Dış mekanları mevsimsel dış etkilerden korumaya yardımcıdır. 
 • Olumsuz hava koşullarının mekana zarar vermesini engeller. 
 • Sunduğu görsel katkı sayesinde dekoratif ve estetik mekanlar oluşturur. 
 • Körüklü yapı kolay kullanımından dolayı sıklıkla tercih edilir. 

Körüklü tentelerin sahip olduğu iskelet sistemi oldukça dayanıklı ve sağlam şekilde tasarlanmaktadır. Bu nedenle kolay arızalanması veya farklı sorunlar çıkarması pek mümkün olmamaktadır. Dayanıklı kumaş malzemelerin ve iskelet yapı malzemelerinin kullanılmasıyla uzun süre boyunca memnun kalınabilecek bir deneyime imkan vermektedir. 

Görsel bakımdan oldukça şık duruşu ve rahat kullanımıyla sıklıkla tercih edilen tente modelleri arasında yer almaktadır. Müşteri odaklı tente imalatı ile yüksek kaliteli hizmet prensibinden ödün vermeyen firmamız, mekanınıza en uygun tercihi yapmanıza fırsat vermektedir. Ekonomik bakımdan avantajlı körüklü tente alternatiflerimizden yararlanarak farklı renk ve model seçenekleriyle mekanlarınıza özgün dokunuş yapabilirsiniz. 

Körüklü Tente Kurulumu 

Körüklü tentelerin kurulum aşamasında yapımda kullanılacak malzemelerin özenle seçilmesi gerkepektedir. Paslanmaz niteliklere sahip olan kaliteli materyaller kullanılarak tentenin kullanım ömrü arttırılmaktadır. Branda kullanımında ise kaplanan alan hesap edilerek uzunluk ve genişlik ölçüleri üzerinden kurulum gerçekleştirilmektedir. Tentelerin maruz kalabileceği kar, rüzgar ve yağmur şiddetine göre malzemeler tercih edilerek kurulum gerçekleştirilmektedir. Manuel olarak çalışabilen bir mekanizma olmasıyla kurulum ve kullanım konusunda avantaj sağlamaktadır. 

Körüklü Tente Fiyatları 

Körüklü tente modelleri ve fiyatları konusunda bütçelere uygun alternatifler sunulmaktadır. Ayarlanabilir özellikleri ve pratik kullanımıyla ekonomik fiyat seçenekleri bir araya gelmektedir. Tente imalatında kullanılan kumaş, mekanik aksamın nitelikleri gibi temel faktörleri fiyatlarda belirleyici rol oynamaktadır. Körüklü tente fiyatları için müşterilerini birbirinden uygun seçeneklerle buluşturan firmamız, kaliteden asla ödün vermemektedir. Birinci kalite kumaş ve malzeme kullanımıyla tam müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. 

Körüklü tente tasarımları müşterilerin beklentilerine göre şekillenmekte ve fiyat aralıkları bu duruma göre belirlenmektedir. Montajlama yapılacak olan mekanın ölçüleri ve tasarım özellikleri fiyatlara doğrudan etki etmektedir. Sahip olduğu deneyim ve profesyonel ekibi sayesinde körüklü tente imalatı gerçekleştiren firmamız üzerinden tercih yapabilirsiniz. Üretimden kuruluma kadar tüm süreçlerde titizlikle davranan firmamız iletişime geçerek körüklü tente hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Projeler

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Körüklü Tente Tanıtım Videosu

Körüklü Tente Referanslarımız

Körüklü Tente Müşteri Yorumu

Elitplus Tente çok disiplinli bir firma olmak şartıyla yaptıkları her işin arkasında durmayı bilen bir firmadır onlara çok teşekkür ederim . Gerçekten kurumsal bir firma yani kısacası Elitplus marka haline gelmiştir. Başarılarının devamını diliyorum.
Simge
İstanbul Hk Cafe.

İletişim

Adana / Türkiye
0541 579 80 24

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field