Şişme kamp çadırı başlı başına tamamen normal bir çadırdır, sadece direk yerine hava hortumları ile desteklenir. Hava hortumları, geleneksel 1:1 bağlantının yerini alır. Havalı yatakta olduğu gibi, bu hava milleri normal hava pompaları ve hava kompresörleri ile şişirilebilir.

Çadır hiç vakit kaybetmeden kurulabilir. Çok hafifler ve direk çadırlarına göre birçok avantaj sunuyorlar. Şişme çadırlar, son yıllarda modern kampçılık için ‘pop-up’ çadırların yanında duran, şu anda kamp dünyasındaki en son trend. Bu arada, satış rakamları açısından da bir ligde oynuyorlar ve böylece en popüler çadır türlerinden biri haline geldiler.

Şişirilebilir, kutupsuz versiyonları da bulunan bazı geleneksel çadır türleri vardır. Diğer şeylerin yanı sıra, popüler konut ve tünel çadırları da şişme çadırlar için en fazla ürün seçimini sağlar.

Her şeyden önce, şişme çadırın kurulumu çok hızlıdır. Ek olarak, ağır bağlantı atlandığı için çok düşük bir ağırlık vardır. Çadırın stabilitesi, hava odalarındaki bir hava sistemi ile sağlanır ve sadece hava ve mandallarla gerdirme ile sağlanır.

Şişirilebilir çadırlar ayrı bir çadır türü değildir ancak her modelin önceki çadırlardan belirgin farklılıkları vardır. Kas gücü, beceri ve dayanıklılık yerine sadece bir hava pompasına veya kompresöre ihtiyacınız var. Bunlar, içeriye veya dışarıya takılan hava hortumlarını veya hava odalarını şişirmek için gereklidir.

Kural olarak, çadırın kurulması sadece birkaç saniye, en fazla birkaç dakika sürer. Kompresörünüz varsa, hava basıncının belirtilen standardı karşılamasını beklemeniz yeterlidir. Kompresörünüz olmasa bile çadırı çok hızlı ve az çabayla kurabilirsiniz.

Diğer bir avantaj, hava tüplerinin aerodinamik olarak rüzgara uyum sağlaması ve rüzgarla birlikte sallanabilmesidir, böylece çadır duvarları artık çok fazla strese maruz kalmaz. Satın alma kararınız için belirleyici olacak daha spesifik diğer mülklere, satın alma kriterlerinde daha sonra geleceğiz.

Modele bağlı olarak geniş bir fiyat aralığı vardır. Rekabete bakarsanız, direkli çadırlara benziyorlar. Ortalama olarak, açılır çadırlar, daha düşük stabilite nedeniyle biraz daha ucuzdur. Şişirilebilir bir çadırın fiyatı da sizden alınan emeğe kıyasla tamamen iyidir.
Göreceli olarak iyi ve makul ölçüde yüksek kaliteli bir model gibi düşük bir fiyata sahip olunabilir. Ağırlıkta olduğu gibi, genel kural, çadır ve uyku kompartımanlarının sayısı ne kadar büyükse, fiyatın da o kadar yüksek olmasıdır. Bununla birlikte, uzun ömürlü olması uzun vadeli bir yatırımı temsil ettiğinden, iyi bir şişme çadıra yatırım yapmak kesinlikle faydalıdır.

Başta da anlatıldığı gibi şişme çadır modelleri kampçılıktaki en son yeniliği temsil ediyor. Ancak bu arada, satış konusunda zaten çok iyi kurulmuş durumdalar. Tüm büyük dış mekan perakendecilerinden ve spor toptancılarından şişme çadır satın alabilirsiniz. Ayrıca genellikle aralarından seçim yapabileceğiniz gerçekten geniş bir yelpaze vardır.

İnternette hala en geniş ürün yelpazesini ve çoğu zaman modelleri biraz daha düşük fiyatlarla bulacaksınız. Ancak, uzman satış elemanlarının uzmanlığının, özellikle yeni bir çadırda biraz daha yüksek bir fiyatı haklı çıkardığını bilmelisiniz.

Arazi, hangi tip şişme çadırı seçeceğinizi belirleyen faktörlerden biridir. Temel olarak, bir çadır kurmak her zaman belirli bir düz yüzey gerektirir. Ne tür bir kamp tatili yapacağınıza bağlı olarak, hangi boş alanların müsait olacağını düşünmelisiniz.
Çadır siteleri genellikle çimenlik alanlara sahiptir. Çim, mandalları zemine sıkıca tutturmak ve gerekli stabiliteyi sağlamak için en uygun yüzeyi sunar. Bu nedenle, resmi bir kamp alanında kamp yapmıyorsanız, çimenli bir alanın dokusuna benzer bir yüzey seçin.

Kayalık topraklar veya çok gevşek ve nemli topraklar, çadırın gerginliği optimal olmayacağından çok uygun değildir. Çadırınızı kurduğunuz zemin çoğunlukla düz olmalıdır. Eğimli bir zemin, çadırın alt tarafına daha fazla su akması riskini beraberinde getirir. Ayrıca düz bir yatış yüzeyi çok daha rahattır.

Her çadır tipinin farklı konfor seviyeleri vardır. Kurulumu hızlı ve kolay olan şişme çadırlarda bile, çadır ne kadar büyükse, o kadar az esnek olursunuz. Yani bir turdaysanız ve aynı yerde sadece bir veya birkaç gece uyuyorsanız, daha küçük bir tünel çadırı daha uygundur.

Ancak, bir yerde daha uzun süre kalırsanız, yaşam çadırı zaten bir mobil ev ile rekabet eden alan ve konfor açısından birçok avantaj sunar. Araba, otobüs veya mobil ev ile seyahat ediyorsanız, tenteler esnekliği artırabilir.

Özellikle yaz aylarında bir çadırda çok çabuk ısınabilir. Bu nedenle, çadırın içine temiz hava girmesini sağlayan ancak aynı zamanda böceklerin veya suyun geçmesine izin vermeyen işleyen bir havalandırma sistemi olmalıdır. Çadırlarda havalandırma farklıdır.

Tavan ve yan havalandırmalar vardır. Ventilasyon sonuçlarında çok az fark vardır. Sonuç olarak havalandırmanın iyi olması, ancak havalandırma deliklerinin ve havalandırma yüzeylerinin sıkı tutulması ve içeriye su girmemesi önemlidir.

Projeler

Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Şişme Çadır Tanıtım Videosu

Şişme Çadır Referanslarımız

Şişme Çadır Müşteri Yorumu

Kafemizin önüne pergola yaptırdık. kaliteli işçiliği gördükten sonra dekoratif tente yaptırdım. ve çok memnun kaldım. herkese tavsiye ederim…

Hakan GÖK
Pls Cafe

İletişim

Adana / Türkiye
0532 686 22 31

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü