Katlanır ve sert kabuklu çatı çadırları arasında temel bir ayrım yapılır. Katlanır bir çatı çadırı, yapısal olarak bir yer çadırıyla ilişkilidir. Yan duvarlar ve çatı genellikle kumaş veya dokuma kumaştan yapılır. Taban plakası olarak ahşap veya alüminyum sandviç konstrüksiyon kullanılmaktadır. Zemin iki parçadan oluşur, çadır kumaşı ve sürüş sırasında zemin panelleri arasında direkler bulunur. Sabit durumdayken, destek direkleriyle birlikte çatı çadırı basitçe açılır.

Tasarıma bağlı olarak, çatı çadırı yana, öne veya arkaya doğru açılır. Bir merdiven, yatak odasına erişim sağlar ve yatak yüzeyini zemine destekler. Giriş önden, arkadan veya yandan yapılır. Zemin alanını iki katına çıkaran katlanır çatı çadırları, bazen dört kişiye kadar çok fazla alan sunar. Kullanılan çadırın boyutuna ve treylerin tavan yüzeyine bağlı olarak, çatıda hala depolama alanı vardır.

Bunun tam olarak kullanılıp kullanılamayacağı, tavan çadırının ağırlığına ve aracın izin verilen tavan yüküne bağlıdır. Özellikle arazi sürüşlerinde izin verilen tavan yükünü sınıra kadar zorlamamalısınız. Çünkü off-road kullanımında oluşan yüksek kuvvetler hafife alınmamalıdır.

Katlanır çatı çadırlarının bir avantajı, isteğe bağlı olarak temin edilebilen tentelerdir. Ek bir yaşam alanı yaratırlar, böylece kıyafetlerinizi rahatsız edilmeden değiştirebilir, yağmurda bekleyebilir veya korunurken yemek hazırlayabilirsiniz. Bu tip çadırlar çatıda nispeten az yer kaplar ve kumaş çatı ve duvarlarla nispeten hafiftir. Kurma, indirme ve bakım için gereken çaba, sert kabuklu bir çadırdan daha fazladır ve yağmurlu bir geceden sonra şilte katlandığında ıslanabilir.

Projeler

Herhangi bir sonuç bulunamadı.

Araç Üstü Çadır Tanıtım Videosu

Araç Üstü Çadır Referanslarımız

Araç Üstü Çadır Müşteri Yorumu

Elitplus Tente çok disiplinli bir firma olmak şartıyla yaptıkları her işin arkasında durmayı bilen bir firmadır onlara çok teşekkür ederim . Gerçekten kurumsal bir firma yani kısacası Elitplus marka haline gelmiştir. Başarılarının devamını diliyorum.
Simge
İstanbul Hk Cafe.

İletişim

Adana / Türkiye
0532 686 22 31

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü