Ankara Tente, İmalatçı Firma, Montajı, Modelleri – Fiyatları

Her biri belirli koruma ihtiyaçlarını karşılamak için özel olan birçok dış mekan tentesi türü vardır. Size en uygun modeli nasıl seçersiniz? Öncelikle kaplanacak yüzeyi ve perdenin sahip olacağı son estetik etkiyi hesaba katmalısınız. Estetik ve pratik bir bakış açısıyla en iyi çatı sistemini belirlemek için bazı ipuçları.

Balkon ve pencereler için tenteler
Katlanır kollu tenteler teras ve balkonlar için en yaygın kullanılan gölgeleme sistemleridir. Kendi üzerine sarılmış dış mekan tenteleri, iki uzatılabilir kolun açılması (manuel veya otomatik) sayesinde açılır. Kapatıldıktan sonra son derece gizli ve kompakttırlar ve estetik etkiyi sınırlamak ve kumaşı ve mekanizmaları korumak için bir kutuda toplanabilirler.

Bu tip tente ile iç mekanı yukarıdan gelen güneş ışınlarından korursunuz. Yan tarafta bile koruma sağlamak istiyorsanız, tente veya açılır tente takmanız daha uygun olabilir.

Elitplus tenteler, özellikle tarihi binalarda veya belirli bir estetik değeri olan binalarda, pencereleri ve küçük balkonları kapatmak için kullanılır. Yuvarlak yarım küre şekli sayesinde, ekstra bir zarafet ve zarafet dokunuşu sağlarlar, böylece binanın mimari özelliklerini bozmadan geliştirirler.

Damla tenteler ise sabitlendiği yüzeye paralel olarak dikey olarak inen ve her açıdan tam gölgeleme sağlayan tentelerdir. Pratiklik ve şıklığı bir arada garanti eden bir tente arayanlar için idealdir çünkü evin estetik görünümünü bozmadan maksimum işlevsellik sağlar. Piyasada, iç mekanları serin ve gölgeli tutmanıza ve aynı zamanda biraz ışık girmesine izin veren basit açılır tenteler veya uzatılabilir kollu bulacaksınız.

Pencerelere giren ısı miktarını sınırlayarak, klimaları saatlerce açık tutmak zorunda kalmadığınız için enerji tüketiminizi düşürürsünüz. Bu nedenle balkon tenteleri özellikle avantajlıdır.

Geniş alanları korumanız mı gerekiyor?
Büyük cam duvarlarla karakterize edilen zemin kattaki odaları gölgelendirmek için duvara sabitlenecek dikey perdeleri veya yelkenleri tercih edebilirsiniz. Teknecilikte kullanılan yelkenlerden ilham alan bu özel güneş perdeleri çok doğaldır ve evinize güneşten ve atmosferik etkenlerden maksimum koruma sağlar. Bu yapılar aynı zamanda açık havada keyifli anlar geçirebileceğiniz daha yaşanabilir dış mekanlar yaratmak için de kullanılabilir.

Bir pergola veya bir veranda seçerek, ev ile bahçe arasındaki alanda ekstra bir odaya bile sahip olabilirsiniz. Sabit veya açılır tavanlı farklı modeller ve size tam bir çevre kapatma olanağı sağlayan panoramik yan duvarlar kadar çok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede yaz kış her zaman yaşayabileceğiniz bir alana sahip olacaksınız.

Dikkat: Evin duvarına dayalı bir pergola montajı için, ağır cezalara maruz kalmamak için özel yönetmeliklere uymak gerekir.

Bahçede gölgeli bir alan mı yaratmak istiyorsunuz?
Bahçenin ortasında bile samimi ve düşündürücü bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bu durumda, kendi kendini destekleyen özel dış mekan örtülerine ihtiyacınız vardır.

Barakalar mevsimlik, pratik ve hafif çözümlerdir. Alüminyum yapı ve PVC kaplama mükemmel bir dirence sahiptir ve gerçek rahatlama köşeleri oluşturmanıza olanak sağlar.

Sabit bir şey tercih ederseniz, açık bir alana veya duvara yakın bir yere kurulabilen yenilikçi biyoklimatik pergolaları tercih edebilirsiniz. Bu yapılar, geleneksel pergolaların bir evrimidir ve ışık ve ısı geçişini düzenlemeye izin veren, yağmur ve rüzgar durumunda bile maksimum koruma sağlayan ayarlanabilir çıtalara sahip bir kapak ile karakterize edilir. Daha geniş yüzeyleri kaplamak için birkaç modülü bir araya getirmeniz ve yüksek tasarımlı konfor alanları oluşturmak için yan duvarları cam veya kumaşla birleştirmeniz yeterlidir.

Mafsallı Tente

Kafe, pastane ve lokantaların kapılarının önüne koydukları masalarda oturacak kişileri güneşten ve yağmurdan koruma amaçlı olarak tasarlanmış şık görünümlü tente çeşitleri arasında yer almaktadır. Dış görünümüne önem veren marketler tarafından da bu tenteler daha çok kullanılmaya başlanmıştır.

Çift Açılır Tente

Büyük işletmeler tarafından açık alanlarında ki etkinliklerin güneşin ve yağmurun etkisinden korunması amacı ile tasarlanmıştır. Tentenin koruyacağı alanın dört bir tarafına ayaklar dikilir ve tente bunların üzerine iki parça olarak gerilir. Tam ortadan açılacak şekilde tasarlanmıştır ve gerektiğinde sadece bir tarafı açılabilmektedir. Otellerin, havuz başlarında bahçe restoranlarında, kır düğünlerinin yapıldığı işletmelerde ve kafelerde kullanıldığı görülmektedir.

Körüklü Tente

Bu tente çeşidi ilk olarak tasarlanan ve artık modası geçtiği düşünülen bir tente çeşidi olmaktadır. Buna rağmen uygun fiyatlı olması ile hala marketler ve dükkanının önüne gölgelik oluşturmak isteyen küçük esnaf tarafından kullanılmaktadır. Nostaljik bir görüntü oluşturmak isteyen işletme sahiplerinin de tercihi olmakta istenen her renkte de üretilmektedir. Bir kolun çevrilmesi ile ihtiyaç duyulduğunda açılmakta yine aynı kolun çevrilmesi ile de gece olduğunda kapatılmaktadır.

Kasetli Tente

Kasetli tente tasarımları yağmur, rüzgar, don ve kardan en yüksek düzeyde koruma sunar. Elektrikli tente, konfor için tercih edilen bir seçimdir. Şık kaset tasarımı evinize uyum sağlar. Uzaktan kumanda ile yerinizden kalkmadan tentenizi kontrol edebilirsiniz. Güneş ve / veya rüzgâr sensörleri ekleyerek tentenizin siz olmasanız dahi gölgelendirme yapmasını veya sisteminizi korumasını sağlamak elinizde.

Sabit & Dekoratif Tente

Dekoratif Tente sistemleri, camların veya cephelerin ölçü ve şekillerine göre özel olarak imal edilir. Özellikle ev girişlerinin saçak kısımlarının kapatılmasında çokça rastlanan bir modeldir. Görüntüsü bulunduğu yere artı bir güzellik katmaktadır.

Wintend Tente

Wintent pencere tentesi, uygulama alanı geniştir. Wintent pencerelerde yada mağaza vitrinleri ve balkonlarda da tercih edilmektedir. Sistem motorlu ve manuel olarak kullanılabiliyor. Pencere tentesi güneş kırıcılığın da haricinde mekanınıza estetik bir görüntü katıyor. Alüminyum bölümler istenilen RAL rengine boyanabilir ve kumaş seçenekleriyle üretilebilmektedir.

Tente Modelleri 

Tente modelleri içerisinde en çok kullanılmakta olan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Mafsallı Tente: Genel olarak işletmelerin dış alanlarında kullanılmakta olan ürünlerdir. Aynı zamanda balkonlar için de farklı boyutlarda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 
  • Kasetli Tente: Farklı hava koşullarına uygun olma özelliği ile bilinmektedir. Sert rüzgarlarda ya da yağışlarda bile oldukça dayanıklı olması sayesinde kullanılabilmektedir.
  • Çift Açılır Tente: Kafe ve restoranların açık alanlarında tercih edilmekte olup iki tarafının da açılıp kapanma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede daha geniş alanlarda da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 

Tente modelleri içerisinden seçim yapılırken öncelikli olarak ihtiyacın doğru bir biçimde belirlenmesi gerkepektedir. Alanın genişliği ya da ne kadar sık kullanıldığına bağlı olarak tente seçimleri yapılabilmektedir. 

 

Projeler

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Tente Tanıtım Videosu

Tente Referanslarımız

Tente Müşteri Yorumu

Elitplus Tente çok disiplinli bir firma olmak şartıyla yaptıkları her işin arkasında durmayı bilen bir firmadır onlara çok teşekkür ederim . Gerçekten kurumsal bir firma yani kısacası Elitplus marka haline gelmiştir. Başarılarının devamını diliyorum.
Simge
İstanbul Hk Cafe.

İletişim

Adana / Türkiye
0541 579 80 24

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed