Montaj için direk gerektirmeyen kamp çadırları ve tentelere şişme çadır denir: Bunun yerine, bu çadır tipi şişirilmiş ve çadıra şekil ve stabilite veren hava tüpleri ile donatılmıştır. Bu kılavuzda şişme çadırların avantajlarını, satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hava çadırının nasıl kurulacağını öğreneceksiniz.

Aşağıdaki genel bakışta şişme çadırların diğer modellere göre avantaj ve dezavantajlarını sizler için özetledik:

avantajlar

Kolay, hızlı kurulum ve sökme: Ortalama olarak, bir hava çadırı kurmak için sadece 15 dakikaya ihtiyacınız var. Ayrıca, genellikle ikinci bir kişinin yardımına ihtiyacınız olmaz.

Daha hafif ağırlık : Çelik veya fiberglas direklere ihtiyacınız olmadığı için çadır ağırlığı daha düşüktür.
Yüksek stabilite : Nispeten esnek hava tüpleri ile konstrüksiyon nedeniyle, şişme çadırlar rüzgarda verir. Bu nedenle brandalarda herhangi bir hasar yoktur.
Dezavantajları

Daha büyük paket boyutu : Şişirilebilir çadırlarda dış çadır, iç çadır ve zemin örtüsü birbirine bağlanır. Bu size birkaç küçük pakete bölünemeyecek büyük bir paket verir.

Sık montaj ve demontaj işlemlerine karşı hassas : Sık montaj ve demontaj nedeniyle hortum odaları zarar görebilir. Bu nedenle, bir tatil sırasında yerinizi birkaç kez değiştirirseniz, bu çadırlar daha az uygundur.

Şişme çadırınızı hızlı ve kolay bir şekilde kurmak için aşağıdaki işlemleri yapmanızı öneririz:

Çadırı uygun bir yüzeye tamamen yayın. Çadır tabanına zarar verebileceğinden, etrafta taş veya benzeri sivri veya keskin kenarlı nesneler olmadığından emin olun.
Kapının fermuarını açın. Bu sayede hava çadırın içine girebilir, böylece montaj sırasında herhangi bir negatif basınç olmaz ve hava çadırı mükemmel bir şekilde yayılabilir.

Klasik çadır direklerinin yerini alan hava tüplerini şişirin. Modele bağlı olarak, hava odalarının ayrı ayrı doldurulması gerekir, ancak bazı versiyonlarda tüm hortumlar valfler aracılığıyla birbirine bağlanır.

Tüm fermuarları kapatın. Bu, bunların çok sıkı gerilmemesini ve montajdan sonra mükemmel bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Ardından şişirilebilir çadırı mandal kullanarak yere sabitleyin. Son olarak, erkek hatları ile bağlayın.

Projeler

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Şişme Çadır Tanıtım Videosu

Şişme Çadır Referanslarımız

Şişme Çadır Müşteri Yorumu

Otomatik tente sistemlerinde uygun fiyat veriyorlar pergola tente sistemi yaptırdım oldukça memnunum sizlere tavsiye ederim.

isa ÜNSAL
Axi Restaurant

İletişim

Adana / Türkiye
0541 579 80 24

İletişim Formu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed